Буряад Уласта “Ниитэ нэгэ Росси” нам Арадай Хуралай зургаадахи зарлалай һунгалтада хабаадаха хүнүүдые элирүүлбэ. Уридшалан шэлэлгэдэ 110 мянганһаа дээшэ хүн, ажаһуугшадай 15, 44 хубинь дуугаа үгэһэн байна. Энэ тоогоор Буряад Улас хадаа Ородой Холбоото Улас дотор хоёрдохи һуури эзэлбэ.
2018 оной июниин 3-да үнгэргэгдэһэн уридшалан шэлэлгын ниитэ нэгэ үдэр тоололгын комиссиин протоколдо үндэһэлэн, уридшалан шэлэлгэдэ электронно аргаар дуугаа үгэһэн тухай дүнгүүд согсологдобо.
2018 оной сентябриин 9-дэ Буряад Уласай Арадай Хуралай 6-дахи зарлалай һунгалта үнгэргэгдэхэ. “Ниитэ нэгэ Росси” намай Буряадтахи таһагай хуралдаанда уласай парламентда зууршалагшад намай дүримэй ёһоор элирүүлэгдэхэ.
Уридшалан шэлэлгэдэ ажаһуугшад иигэжэ дуугаа үгэбэ:
нэгэ мандатна һунгуулиин 1-дэхи тойрог (Түнхэн, Аха аймагууд):
- 1.ИВАХИНОВА Инна Саяновнагай түлөө 2685 хүн дуугаа үгэбэ;
- 2.БАРДУНАЕВ Александр Владимирович – 2365;
- 3.ДАШЕЕВ Николай Дашеевич – 1960;
- 4.КУЧУМОВ Евгений Николаевич – 1737;
- 5.ЗАРБАЕВА Татьяна Намсараевна – 1356;
- 6.БАЛДАНОВ Баир Дашеевич – 740;
- 7.СЫБЫКОВ Доржа Мункожапович – 732;
- 8.БОТОЕВ Борис Николаевич – 725;
- 9.ДУГАРОВ Андрей Савельевич – 607;
- 10.РАДНАЕВА Баирма Дондоковна – 565.
нэгэ мандатна һунгуулиин 2-дохи тойрог (Захаамин аймаг):
- 1.ДОРЖИЕВ Геннадий Юрьевич – 1590;
- 2.ЦЫБИКОВ Вячеслав Борисович – 1519;
- 3.ЗУНДУЕВ Бэлигто Михайлович – 1487;
- 4.АЮШЕЕВ Виктор Васильевич – 1090;
- 5.САНЖЕЕВА Людмила Цыбэновна – 349;
- 6.ПОПОВ Владимир Дмитриевич – 299;
- 7.МОЛОСОЕВ Баир Лопсонович – 275;
- 8.ЦЫРЕНОВ Зоригто Борисович – 274.
нэгэ мандатна һунгуулиин 3-дахи тойрог (Зэдэ аймаг):
- 9.ПАШИНСКИЙ Сергей Георгиевич – 3981;
- 10. АЮШЕЕВ Геннадий Борисович – 2231.
нэгэ мандатна һунгуулиин 4-дэхи тойрог (Сэлэнгэ аймаг):
- 1.БУДАЕВА Светлана Дымбрыл-Доржиевна – 2037;
- 2.МАТХАНОВ Владимир Эдуардович – 1705;
- 3.МЕДЕЛЯНОВ Андрей Викторович – 823;
- 4.БАДМАЕВ Заян Заятович – 693;
- 5.БАЛЬЖИРОВ Саян Евгеньевич – 688.
нэгэ мандатна һунгуулиин 5-дахи тойрог (Сэлэнгэ, Хяагта аймагууд):
- 1.ДАШИНИМАЕВ Солбон Санданович – 2671;
- 2.БУЯНТУЕВ Мунко Александрович – 2341;
- 3.ЧИМБЕЕВ Найдан Данзанович – 805;
- 4.БАДМАЕВ Вячеслав Гончикович – 578.
нэгэ мандатна һунгуулиин 6-дахи тойрог (Хяагта аймаг):
- 5.ЦЫРЕМПИЛОВ Валерий Жамсуевич – 1639;
- 6.ХАНХАЛАЕВ Евгений Казакович - 843;
- 7.ЛУЗАНОВА Светлана Очировна - 819;
- 8.ВЕНЕДИКТОВА Татьяна Васильевна - 806;
- 9.ВАМБУЕВ Чингис Борисович - 774;
- 10. АНЧИКОВА Виктория Дабаевна - 626;
- 11.КЛИМОВ Юрий Николаевич - 350;
- 12.ЧИМБЕЕВ Алексей Владимирович - 197.
нэгэ мандатна һунгуулиин 7-дохи тойрог (Кабанск аймаг):
- 1.ШВЕЦОВ Дмитрий Сергеевич – 1517;
- 2.ТИМОФЕЕВ Валерий Николаевич – 903;
- 3.ХРУЩ Максим Вячеславович - 472;
- 4.ХАЛУДОРОВА Зинаида Леонидовна – 172;
- 5.ДОРЖИЕВА Елена Борисовна – 69.
нэгэ мандатна һунгуулиин 8-дахи тойрог (Кабанск аймаг):
- 1.ДЕЕВА Лилия Васильевна - 2363;
- 2.ПОПОВ Александр Петрович - 514;
- 3.ТУРЧЕНЮК Дмитрий Юрьевич - 472.
нэгэ мандатна һунгуулиин 9-дэхи тойрог (Ивалга аймаг):
- 1.КРАСОВСКИЙ Александр Николаевич - 2790;
- 2.ГАРМАЕВ Александр Анатольевич - 2456;
- 3.ДАШАМОЛОНОВА Ирина Очировна - 1987;
- 4.БАТУЕВ Цыденжап Бимбаевич - 1032;
- 5.РАДНАЕВА Ульяна Юрьевна - 353;
- 6.ДОРЖИЕВ Алексей Артемович - 124;
- 7.ХОБРАКОВ Солбон Цыренжапович – 114.
нэгэ мандатна һунгуулиин 10-дахи тойрог (Тарбагатай, Загарай аймагууд):
- 1.КУШНАРЕВ Анатолий Григорьевич - 2434;
- 2.ЛЕОНОВ Сергей Трофимович – 1936;
- 3.ЛОЦМАН Ольга Павловна - 481;
- 4.ЗЯБЛИЦЕВ Михаил Александрович – 320.
нэгэ мандатна һунгуулиин 11-дэхи тойрог (Мухар-Шэбэр аймаг):
- 1.ВАРФОЛОМЕЕВ Александр Георгиевич – 1336;
- 2.НОСКОВ Петр Лукич - 1160;
- 3.ЦЫБИКМИТОВ Зоригто Лубсанович – 1134.
нэгэ мандатна һунгуулиин 12-дохи тойрог (Бэшүүр аймаг):
- 1.ПАВЛОВ Владимир Анатольевич - 4926;
- 2.САВЕЛЬЕВ Александр Изотович - 1097;
- 3.ФЕДОРОВ Олег Иванович - 876;
- 4.МЫЛЬНИКОВ Павел Сергеевич - 217;
- 5.ОЛЕННИКОВ Михаил Иванович – 96.
нэгэ мандатна һунгуулиин 13-дахи тойрог (Улаан-Үдэ хотын Октябрьска аймаг):
- 1.КРУТИЯН Лариса Николаевна - 483;
- 2.СУХОРУКОВ Андрей Георгиевич - 365;
- 3.ТЕМНИКОВ Олег Леонидович - 97;
- 4.ЕРТАНОВ Петр Викторович - 55.
нэгэ мандатна һунгуулиин 14-дэхи тойрог (Улаан-Үдэ хотын Октябрьска аймаг):
- 1.БУЖИНАЕВ Сергей Прокопьевич - 1780;
- 2.БАНЗАРОН Андрей Баирович - 887;
- 3.РАДНАЕВ Эрдэм Бальжинимаевич - 623;
- 4.МАТХЕЕВ Чингис Сергеевич - 296;
- 5.КОНДРАТЬЕВА Любовь Геннадьевна - 176;
- 6.ДАВЫДОВ Родион Агрович - 89;
- 7.САНДАКДОРЖИЕВА Соелма Кэшэктуена – 82.
нэгэ мандатна һунгуулиин 15-дахи тойрог (Улаан-Үдэ хотын Октябрьска аймаг):
- 1.БАДАНОВ Матвей Александрович – 2506;
- 2.МАХОВ Антон Олегович - 279;
- 3.СТЕПАНОВА Инна Яковлевна - 148;
- 4.ХОЛХОЕВ Саян Жанчипович - 106;
- 5.БАЛТАТАРОВА Евгения Семёновна - 65;
- 6.БЕЛОБОРОДОВ Сергей Васильевич – 49.
нэгэ мандатна һунгуулиин 16-дахи тойрог (Улаан-Үдэ хотын Октябрьска аймаг):
1. МАНТАТОВА Татьяна Евгеньевна - 2134;
2. ПОПОВА Людмила Владимировна - 1029;
3. БАДМАЕВ Алексей Геннадьевич - 121;
4. ПЛЯСКИНА Екатерина Сергеевна - 54;
5. БАТУЕВ Санжи Солбонович – 48.
нэгэ мандатна һунгуулиин 17-дохи тойрог (Улаан-Үдэ хотын Октябрьска аймаг):
- 1.БАРДАНОВ Александр Николаевич - 873;
- 2.КОРОБЕНКОВ Анатолий Сергеевич - 547;
- 3.САКТОЕВ Владимир Евгеньевич - 438;
- 4.ТУЛОХОНОВ Арнольд Кириллович - 380;
- 5.ДУГАРОВ Биликто Борисович - 92.
нэгэ мандатна һунгуулиин 18-дахи тойрог (Улаан-Үдэ хотын Октябрьска, Советскэ аймаг):
- 1.ЗЫБЫНОВ Андреян Геннадьевич - 1507;
- 2.КОЛМАКОВА Виктория Викторовна - 963;
- 3.ЦЫДЕНОВ Эрдэни Цыбикович - 124;
- 4.БОДИЕВ Борис Анатольевич - 120;
- 5.УЛЬЯНОВ Иван Евгеньевич - 85;
- 6.ШАХНО Юлия Эдуардовна - 53.
нэгэ мандатна һунгуулиин 19-дэхи тойрог (Улаан-Үдэ хотын Советскэ аймаг):
- 1.ЦЫРЕНОВ Батор Дашиевич - 1712;
- 2.БОБКОВ Игорь Александрович - 1534;
- 3.МОЛОТОВ Валерий Сергеевич - 672;
- 4.ЕРБАНОВ Виктор Валерьевич - 498;
- 5.ДЫЛЫКОВА Алина Александровна - 416;
- 6.СОКОЛЬНИКОВА Ирина Ивановна - 161;
- 7.МИРОНОВ Иринчей Николаевич - 136;
- 8.ТЮТРИН Виктор Иванович -128.
нэгэ мандатна һунгуулиин 20-дохи тойрог (Улаан-Үдэ хотын Советскэ аймаг):
- 1.СТЕПАНОВ Михаил Юрьевич - 1614;
- 2.БАБЕНКО Евгений Владимирович - 1037;
- 3.КЫЧАКОВ Николай Геннадьевич - 767;
- 4.ЦЫРЕНОВА Марина Геннадьевна - 431;
- 5.МИХАЛЁВ Алексей Викторович – 92;
- 6.ФЕДИК Геннадий Иванович - 86;
- 7.РИНЧИНО Андрей Львович – 66;
- 8.ГАРМАЕВ Александр Васильевич – 60;
- 9.ЦЫРЕНОВ Нима Гармажапович – 55.
нэгэ мандатна һунгуулиин 21-дэхи тойрог (Улаан-Үдэ хотын Железнодорожно аймаг):
- 1.ДРОЗДОВ Сергей Владимирович – 982;
- 2.САНЖАНОВ Юрий Валерьевич – 808;
- 3.ТИМОФЕЕВ Александр Сергеевич – 744;
- 4.ХАБАРКОВА Светлана Аюшеевна – 161;
- 5.ЗАЙЦЕВ Николай Сергеевич – 77.
нэгэ мандатна һунгуулиин 22-дохи тойрог (Улаан-Үдэ хотын Железнодорожно аймаг):
- 1.ИРИЛЬДЕЕВ Вячеслав Германович - 1511;
- 2.САНЖИЕВ Замбал Владимирович - 331;
- 3.ПЕРШИН Евгений Евгеньевич - 101;
- 4.БЕЛЯЕВ Алексей Петрович - 80;
- 5.ГРИГОРЬЕВА Марина Борисовна - 77;
- 6.ТИМОФЕЕВА Елена Петровна - 60.
нэгэ мандатна һунгуулиин 23-дахи тойрог (Улаан-Үдэ хотын Железнодорожно аймаг):
- 1.ЦЫБИКОВ Батор Булатович - 1347;
- 2.ГУНЗЫНОВ Галан Дамбиевич - 283;
- 3.УЮИНА Руфина Дугарнимаевна - 33;
- 4.ДАНЗАНОВ Амгалан Алексеевич - 32;
- 5.НАЙДАНОВ Анатолий Викторович - 32;
- 6.ШОДОЕВА Надежда Цыренжаповна - 29;
- 7.БАТОРОВА Татьяна Юрьевна - 28.
нэгэ мандатна һунгуулиин 24-дэхи тойрог (Улаан-Үдэ хотын Железнодорожно аймаг):
- 1.ГЕРГЕНОВ Михаил Денисович - 1531;
- 2.НАМЖИЛОН Тимур Сергеевич - 638;
- 3.СТЕПАНОВ Артемий Викторович - 139;
- 4.ГОРБАЧЕВА Светлана Григорьевна - 41;
- 5.НАМЖИЛОВ Николай Галсанович - 54;
- 6.АЮШИНА Марина Георгиевна – 30;
- 7.ТАРАРУЕВ Василий Павлович - 27.
нэгэ мандатна һунгуулиин 25-дахи тойрог (Улаан-Үдэ хотын Железнодорожно аймаг):
- 1.БЕЛЫХ Леонид Яковлевич - 2509;
- 2.МАРКОВЕЦ Игорь Васильевич - 2202;
- 3.АГНАЕВ Олег Вячеславович - 395;
- 4.ТЫНТУЕВ Павел Сергеевич - 376;
- 5.БОЛДЫРЕВА Светлана Викторовна- 208;
- 6.РАЗУВАЕВ Владимир Федорович - 187;
- 7.КИСЕЛЕВА Анна Николаевна - 142.
нэгэ мандатна һунгуулиин 26-дахи тойрог (Улаан-Үдэ хотын Железнодорожно аймаг):
- 1.СТОПИЧЕВ Александр Трофимович - 1997;
- 2.ПОКАЦКИЙ Вячеслав Семенович - 1581;
- 3.ДОНДИТОВ Эрдэнижап Владимирович - 1055;
- 4.КИРЕЕВ Виктор Юрьевич - 765;
- 5.ЖАНАЕВ Жамбал-Жамсо Николаевич – 714.
нэгэ мандатна һунгуулиин 27-дохи тойрог (Улаан-Үдэ хотын Загарай аймаг):
- 1.МЕЗЕНИН Сергей Георгиевич – 2144;
- 2.ВЕДЕРНИКОВ Владимир Николаевич – 1894;
- 3.ДРУЖИНИН Дмитрий Константинович – 1496;
- 4.СЕРЕДКИН Александр Дмитриевич - 359;
- 5.СКОСЫРСКАЯ Анна Сергеевна – 210.
нэгэ мандатна һунгуулиин 28-дахи тойрог (Хори, Хэжэнгэ, Загарай аймагууд):
- 1.ЖАМБАЛОВ Баир Владимирович – 5190;
- 2.ДОРЖИЕВ Валерий Пурбуевич – 5116.
нэгэ мандатна һунгуулиин 29-дэхи тойрог (Ярууна, Хэжэнгэ аймагууд):
- 1.ДОРЖИЕВ Цырен-Даши Эрдынеевич - 2373;
- 2.ЦЫБИКОВ Аркадий Дамдинович - 2038;
- 3.ГУРОБАЗАРОВ Баян Дамбаевич - 1760;
- 4.СУВОРОВ Дмитрий Сергеевич - 712;
- 5.ЕЛАЕВА Туяна Мункоевна - 405;
- 6.ЗОНДУЕВА Туяна Владимировна - 257;
- 7.БАТОМУНКУЕВ Биликто Ринчинович - 158.
нэгэ мандатна һунгуулиин 30-дахи тойрог (Баргажан аймаг):
- 1.ЗУБАРЕВ Игорь Николаевич – 2450;
- 2.ГЕРШЕВИЧ Матвей Матвеевич – 1700;
- 3.ОЧИРОВ Бато Ламуевич – 1058;
- 4.ОВДИН Михаил Евгеньевич – 882.
нэгэ мандатна һунгуулиин 31-дэхи тойрог (Хурамхаан, Бабанта аймагууд):
- 1.ЗАНДАНОВ Бальжинима Владимирович - 2026;
- 2.ЛОНШАКОВ Александр Ревомирович - 1110;
- 3.ДОРЖИЕВ Баир Батуевич – 153.
нэгэ мандатна һунгуулиин 32-дохи тойрог (Хойто-Байгалай, Муяын аймагууд):
- 1.ЛУДУПОВА Евгения Юрьевна - 1297;
- 2.ЗУБАКОВ Василий Георгиевич - 1150;
- 3.ЕГОРОВ Иннокентий Матвеевич - 718;
- 4.ХРАМЦОВ Эдуард Анатольевич – 465.
нэгэ мандатна һунгуулиин 33-дахи тойрог (Северобайкальск хото):
- 1.МИХАЛЕВ Андрей Павлович - 281;
- 2.ЦЫБУЛЬСКИЙ Алексей Владимирович – 239;
- 3.ВНУКОВ Иван Николаевич - 166;
- 4.НЕВЬЯНЦЕВ Андрей Иннокентьевич – 138;
- 5.МОСКВИТИНА Анджелика Анатольевна - 66.